Ogłoszenia parafialne Święto Przemienienia Pańskiego

1. Za tydzień zbiórka ofiar na tacę na budowę Centrum Studiów Jana Pawła II w Łodzi
  2. W przyszły wtorek 15 sierpnia w Uroczystość Wniebowzięcia NMP podczas mszy św. o 8.00; 9.30 i 11.00 wystąpi duet muzyki religijnej „Sanctus” z Akademii Muzycznej im. Piotra Czajkowskiego z Moskwy. Nadieżda Kazancowa (sopran) i Mikołaj Połubojarow (pianista) po mszach zaprezentują kilka utworów o tematyce maryjnej.
  3. 92. Łódzka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, jak co roku, wyruszy 21 sierpnia z Sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej. Hasłem tegorocznej pielgrzymki jest – „JESTEŚMY ŻYWĄ KORONĄ MARYI”. Zapisy rozpoczną się 12 sierpnia i trwać będą codziennie oprócz 13 i 15 sierpnia w godz. 10.00-12.00 oraz 16.00-19.00w dolnym kościele Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi (ul. Łąkowa 40). Szczególna zniżka 30% w tym roku dotyczyć będzie harcerzy - ZHR, ZHP oraz Skautów Europy.
  4. Ochotnicze Hufce Pracy ogłaszają nabór do swoich jednostek organizacyjnych dla młodzieży w wieku 15-18 lat. W OHP można ukończyć szkołę, jednocześnie przygotowując się do przyszłej pracy zawodowej. Szczegółowe informacje zawarte są na plakatach umieszczonych w gablotach.
  5. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na wyjazd autokarowy ze zwiedzaniem zabytków i miejsc pielgrzymkowych Pomorza i Wielkopolski połączony z wypoczynkiem nadmorskim. Program wyjazdy został skrócony i zmodyfikowany. Szczegółowe informacje w gablotce
  6. Prasa katolicka

W minionym tygodniu zmarła:

Ś.p. Janina Zydler  – l. 75  z ul. Rejtana

„Wieczny odpoczynek, racz jej dać Panie..”