Ogłoszenia parafialne XIII Niedziela zwykła

1. Wzorem lat ubiegłych, także i w tym roku, nasza parafia bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Tornister Pełen Uśmiechów”. Ta akcja zrodziła się spontanicznie w 2009 roku i objęła całą Polskę. Wyprawka jest potrzeba dzieciom, żeby nie musiały się wstydzić, że mają stare albo używane rzeczy. Dzieci biedniejsze nie mogą być poszkodowane.Akcja ma na celu polepszenie warunków nauki dla dzieci. Pozwoli to dzieciom na radośniejsze rozpoczęcie nowego roku szkolnego.W zakrystii można wziąć plecak i po uzupełnieniu go w przybory szkolne, przynieść go ponownie do kościoła do 23 lipca. Udział w tej akcji to gest serca, który buduje, tych, którzy wypełniają tornistry i tych, którzy je przyjmują.
  2. W lipcu i sierpniu nie będzie mszy św. w niedziele o godz. 12.30
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W lipcu i sierpniu nie odwiedzamy chorych.
  4. W okresie wakacyjnym adoracja Najświętszego Sakramentu w każdy czwartek od godz. 17.00
  5. W czwartek 6 lipca liturgiczne wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej – rodzonej siostry św. Urszuli. W tym dniu obchodzone jest również patronalne święto Apostolstwa Chorych
  6. Pielgrzymka słuchaczy Radia Maryja na Jasną Górę odbędzie się 9 lipca. Zapisy z wpłatami w czwartki po różańcu lub telefonicznie u Pani Barbary (szczegóły w gablotce). Przyjmujemy ofiarę pieniężną na „Różę dla Matki Bożej”
  7. Są jeszcze wolne miejsca na 14-dniową pielgrzymkę w sierpniu.
  8. Duszpasterstwo Służby Zdrowia Archidiecezji Łódzkiej zaprasza wszystkich byłych i obecnych pracowników służby zdrowia, personel medyczny i nie medyczny oraz administracyjny na pielgrzymki:
    • do Lwowa, w dniach 1-4 września,
    • do Wilna, w dniach 10-13 października.

Zapisy u księży kapelanów szpitala im. M. Kopernika w Łodzi – tel.: 504 599 221.

1. Polecamy prasę katolicką. Tygodnik „Niedziela” opisuje dramat polskich rodzin, którym w Niemczech pod byle pretekstem są odbierane dzieci. W „Idziemy” przeczytamy o duchowej mapie Tatr

W minionym tygodniu zmarli:

Ś.p. Jerzy Kopeć– l. 83  z ul. Pięknej

Ś.p. Tomasz Stepeiń  – l. 88  z ul. Cieszyńskiej

Ś.p. Zygmunt Stachurski  – l. 91  z ul. Obywatelskiej

„Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie..”