Ogłoszenia parafialne - I Niedziela Adwentu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Napisane przez  | Dział:: Ogłoszenia
  1. Dziś w pierwszą niedzielą adwentu zostały poświęcone opłatki. Ponieważ panie roznoszące opłatki po domach nie są w stanie dotrzeć do każdego zachęcamy by nabywać je samemu na furcie, w zakrystii lub kancelarii. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na termoizolację kościoła
  2. Od jutra rozpoczynamy RORATY codziennie o godz. 7.00 (oprócz niedziel), Dzieci zapraszamy z lampionami w środy i piątki na godz. 18.00
  3. Zapraszamy dziś o 17.30 na nieszpory
  4. Dziś kolejne spotkanie Kościoła Domowego. Zapraszamy małżeństwa do Groty Solnej na godz. 14.00
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek udajemy się z komunią do chorych i prosimy zgłaszanie nowych osób, które chciałyby skorzystać ze spowiedzi adwentowej.
  6. Świece Caritas można nabyć na furcie , w kancelarii lub zakrystii – „małe” są w cenie 5 zł, „duże” i „piramidki” - 13 zł
  7. Na bocznym ołtarzu znajduje się koszyczek z serduszkami, a na nich są wypisane imiona i wiek dzieci, którym można sprawić radość przygotowując dla nich świąteczną paczkę. Paczki przynosimy do 18 grudnia
  8. W przyszłą niedzielę, po mszy świętej, z okazji zbliżającego się wspomnienia Świętego Mikołaja Biskupa, wolontariusze ze Szkolnych Kół Caritas zapraszają do zakupu czekoladowych figurek Mikołaja. Złożone przy tej okazji ofiary przeznaczone zostaną na działalność Szkolnych Kół Caritas i formację wolontariuszy Caritas. Dzieci z ERM będą rozprowadzać kartki i świeczniki świąteczne oraz gipsowe figurki Dzieciątka.
  9. W przyszła niedzielę przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”.
  10. Spotkanie z kandydatami do bierzmowania w przyszłą niedzielę o 18.00
  11. W 100-lecie Objawień Fatimskich w czasie Adwentu towarzyszy nam wystawa prac uczniów SP 42 pt „Świat IKON uchyl drzwi Tajemnicy” przedstawiająca Maryję w ikonografii
  12. W naszej parafii w dniach 9-11 grudnia (piątek-niedziela) odbędą się rekolekcje adwentowe z Matką Słowa z Kibeho. Przeprowadzi je ks. Roman Rusinek, pallotyn, były wieloletni misjonarz w Rwandzie – autor czterech książek o tematyce misyjnej i duchowy opiekun Adopcji Serca, kustosz ołtarza adoracji „Światło pokoju i pojednania” przeznaczonego do sanktuarium Matki Słowa w Kibeho w Rwandzie. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych niezwykłych rekolekcjach.  

W minionym tygodniu odszedł  do wieczności:

     Ś.p.  Roman Smołaga  – l. 83z ul. Felsztyńskiego 

       „Wieczny odpoczynek, racz mu dać Panie..”

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 28 listopad 2016 16:40

Nasza Archidiecezja

Archidiecezja


Seminarium

Nasze media

Niedziela


Idziemy