Ogłoszenia Parafialne XXXI Niedziela Zwykła

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Napisane przez  | Dział:: Ogłoszenia
  1. We wtorek 1 listopada obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych (msze św. o 8.00; 9.30; 11.00 i 18.00). 2 listopada  Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - Dzień Zaduszny. Msze św. o 7.00 i 18.00. O 17.30 Nieszpory za zmarłych podczas których modlić się  będziemy za zmarłych wymienionych w wypominkach jednorazowych. Na wypominki przyjmujemy w kancelarii.
  2. Z Dniem Zadusznym związana jest możliwość zyskania odpustu zupełnego i ofiarowania go za zmarłych. Odpust ten można zyskać począwszy od popołudnia 1 listopada i przez cały dzień następny (2 listopada) pod warunkiem odbycia sakramentalnej spowiedzi, udziału we Mszy św. i Komunii św. oraz odmówienia modlitw: Wierzę w Boga, Ojcze nasz, i dowolnej modlitwy według intencji Ojca Świętego (np. Zdrowaś Maryjo). Odpust ten można uzyskać także w dniach 1-8 listopada pod następującymi warunkami: nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych
  3. W Uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzach archidiecezji łódzkiej przeprowadzana jest zbiórka na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego. W imieniu kleryków i ks. rektora składamy serdeczne „Bóg zapłać” 
  4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca
  5. Jutro (31 października) w łódzkiej katedrze o godz. 19.00 rozpocznie się po raz kolejny Noc Świętych czyli czuwanie modlitewne, które przypomina nam, że jest to czas zadumy i refleksji. Zwolennikom przebierania się przypominamy, że karnawał jest kiedy indziej
  6. Zachęcamy do lektury prasy: Tygodnik „Idziemy” porusza bardzo trudny temat jakim jest żałoba po dziecku „Gdy umiera przyszłość”, a „Niedziela” przybliża postać Feliksa Nowowiejskiego, autora „Roty” – kompozytora, organisty, dyrygenta i pedagoga.

W minionym tygodniu zmarł 

Ś.p.  Aleksander Krysiak – l. 88 z ul. Piasta

„wieczny odpoczynek racz mu dać Panie..”

Nasza Archidiecezja

Archidiecezja


Seminarium

Nasze media

Niedziela


Idziemy