Ogłoszenia parafialne XXVII Niedziela Zwykła

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Napisane przez  | Dział:: Ogłoszenia
  1. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca
  2. Spotkanie z kandydatami do przyjęcia sakramentu bierzmowania dziś po mszy o 18.00
  3. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. Bóg zapłać
  4. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: w dni powszednie o godz. 17.30, w niedziele o 17.15. W środy i piątki zapraszamy dzieci. We wtorki dodatkowo „Różaniec dla zapracowanych” o godz. 19.00.
  5. W tym tygodniu przypadają święta: 4 października - św. Franciszka (odpust w sąsiedniej parafii), 5 października - Św. Faustyny (patronki Łodzi) i 7 października - NMP Różańcowej
  6. Osoby zainteresowane wspólnym wyjazdem do Łasku na pielgrzymkę Kół Różańcowych w najbliższą sobotę proszone są o zgłaszanie się do zakrystii
  7. Z racji iż na terenie naszej parafii przy ul. Nowe Sady znajduje się schronisko dla bezdomnych mężczyzn, nasza parafia jest na trasie peregrynacji Krzyża św. Jana Pawła II. Krzyż ten Jan Paweł II trzymał w rękach podczas ostatniej swojej Drogi Krzyżowej w Wielki Piątek w 2005 r. w rzymskim Koloseum.
  8. Jan Paweł II nie mógł już w Drodze Krzyżowej uczestniczyć osobiście, jednak brał w niej udział za pośrednictwem telewizji trzymając w rękach Krzyż. Wziął go w swoje ręce, ucałował i tulił się do niego, a potem powiedział : „ I ja także ofiaruję moje cierpienia, aby dopełnił się Boży plan.” Zmarł tydzień później, w dniu 2 kwietnia 2005 r . Peregrynacja Krzyża Ojca Św. Jana Pawła II organizowana jest przez  Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta. W tym roku przypada 100 rocznica śmierci św. brata Alberta.  Zapraszamy na msze św. w środę 5 października o godz. 18.00 i w czwartek 6 października o godz. 9.00.

 

W minionym tygodniu odeszli  do wieczności:

        Ś.p. Czesław Krzepicki   – l. 74 z ul. Obywatelskiej

 Ś.p. Anna Ulewicz  – l.65 z ul. Nad Jasieniem

 Ś.p. Bronisław Maciaszek  – l.83 z ul. Pięknej 

  „Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie..”

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 03 październik 2016 09:36

Nasza Archidiecezja

Archidiecezja


Seminarium

Nasze media

Niedziela


Idziemy