Ogłoszenia - 26 maja 2013 - Niedziela Trójcy Przenajświętszej

(1 głos)

Ogłoszenia parafialne

1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę gospodarczą i indywidualne wpłaty na konto Parafii na rzecz malowania kościoła w kwocie 3115 zł.

Dzisiaj o godz.17.15 nabożeństwo majowe a codziennie o godz. 17.30

2. Przed kościołem odbywa się zbiórka ofiar do puszek na pomoc w zorganizowaniu wakacji dla dzieci ze świetlicy prowadzonej przez nasze Siostry Urszulanki. Za ofiary serdecznie dziękują podopieczni świetlicy oraz ich opiekunowie.

3. W środę obchodzimy Uroczystość naszej Patronki – Św. Urszuli Ledóchowskiej.

Po nabożeństwie majowym, uroczystą Mszę Św. o godz. 18.00,  celebruje proboszcz Archikatedry – ks. Prałat Ireneusz Kulesza. Po mszy św. procesja eucharystyczna, do której zapraszamy dzieci, szczególnie I Komunijne.

Uroczystość jest poprzedzona adoracją Najświętszego Sakramentu, poniedziałek, wtorek i środę od godz. 8.00 do 18.00. Asystę zapraszamy na 17.00.

4. We czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa.

Msze św. o godz. 8.00, o 10.00 suma z procesją eucharystyczną do 4 ołtarzy, po której msza św. a ostatnia o godz. 18.00. Tradycyjnie w procesji biorą udział dzieci pierwszokomunijne. Serdeczna prośba do mężczyzn o pomoc w ustawieniu ołtarzy, a kierowców o takie ustawienie swoich samochodów, aby można przejść z procesją.

Wszystkich Parafian prosimy o udekorowanie okien, domów i ulic, aby w ten sposób okazać swoją wiarę w obecność Boga wśród nas.

Ołtarz I przy ul. Rejtana przygotowuje AMR,

ołtarz II na ul. Pięknej przygotowuje Rada Parafialna,

ołtarz III na ul. Cieszkowskiego ministranci i młodzież i IV ołtarz na placu kościelnym – Siostry Urszulanki.

5. W sobotę rozpoczynamy czerwcowe nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusa.

*W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca – o 6.30 nabożeństwo wynagradzające za zniewagi i obelgi wyrządzone Matce Bożej.

*Dzień Imienin Przełożonej Centrum – Siostry Justyny Oleś – msza św. o 7.30

6. Dom Samotnej Matki w Łodzi organizuje zbiórkę pieluszek i kaszek dla swoich

najmłodszych podopiecznych. Chętnych prosimy o przyniesienie zakupionych produktów

do naszego kościoła.