Dział:: Aktualności

Z przykrością informuję, że we wtorek 11 lutego przed mszą świętą wieczorną został pobity ks. Grzegorz – wikariusz naszej parafii. Obecnie znajduje się w szpitalu na kilkudniowej obserwacji. Sprawca pobicia, który  leczył się wcześniej psychiatrycznie został aresztowany, a o jego losie zadecyduje prokuratura. W obecnej sytuacji proszę o modlitwę i powściągliwość w ocenie tego przykrego zajścia, o którym na chwilę obecną można jedynie powiedzieć, że nie powinno się nigdy zdarzyć.

Ks. Piotr Kosmala

proboszcz

1. Spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w piątek, 21 lutego, po Mszy św. o godz. 18.00.

2. Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych Inkubatorów do Szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce prowadzonego przez Siostry Orionistki. Elekrośmieci czyli m.in. sprzęt RTV i AGD, komputery, drukarki, telefony itd. należy złożyć obok wejścia do zakrystii do 26 lutego (włącznie) od jutra. Więcej informacji w gablotce i na ulotkach

3. W roku jubileuszu 100-lecia Zgromadzenia założonego przez Patronkę naszej parafii, Świętą Urszulę Ledóchowską, zapraszamy na pielgrzymkę do Jej sanktuarium  w Pniewach. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę 21 marca, koszt 80 zł. Szczegóły na plakacie w gablocie. Zapisy na furcie zakonnej lub w zakrystii

4. Na witraże złożono bezimiennie : 200 i 300 zł. Bóg zapłać

5. Ks. Abp Grzegorz Ryś zaprasza do udziału w Arenie Rodzin , która odbędzie się w piątek 28 lutego w Atlas Arenie o godz. 19.00 . Przybyć można już godzinę wcześniej, razem z dziećmi, dla których będą zorganizowane zajęcia. Bezpłatne bilety będzie można otrzymać przed wejściem do Atlas Areny.

6. Stowarzyszenie Klub Amazonka wraz z duszpasterstwem służby zdrowia zapraszają do Bazyliki Archikatedralnej osoby dotknięte chorobami piersi  na Mszę św. 20 lutego o godz. 17.00 .

Z przykrością informujemy, że we wtorek 11 lutego przed mszą świętą wieczorną został pobity ks. Grzegorz – wikariusz naszej parafii. W dalszym ciągu przebywa w szpitalu. Sprawca pobicia, który leczył się wcześniej psychiatrycznie został aresztowany, a o jego losie zadecyduje prokuratura. W obecnej sytuacji prosimy o modlitwę.

16 luty 2020 r. – VI NIEDZIELA ZWYKŁA

8.00 Za dobroczyńców Zgromadzenia Sióstr Urszulanek SJK

9.30 + za Tadeusz Donder, Andrzej Donder

11.00 za parafian

12.30 w int Ojczyzny, Radia Maryja i wszystkich dzieł z niego wyrosłych

18.00 + za Stanisławę i Aleksandra Szpara

Poniedziałek – 17 luty

7.00 + za zmarłego Józefa Rosłonka w 4 rocz. śmierci

18.00 o powrót do zdrowia i błog dla ks. Grzegorza

Wtorek – 18 luty

7.00 + za Eugeniusza, Artura, Leokadię Bujnowskich

18.00 + za Marię Sochacką (od Anety i Mariana Włosińskich z córką)

Środa – 19 luty

7.00+ za Józefa Gawlika z racji pogrzebu (od chrześniaka Czesława z rodziną)

18.00 Nowenna do MMN Pomocy

Czwartek – 20 luty

7.00 + za Władysławę Toma w 5 rocz. śmierci

18.00 + za Danutę Wojtyra

Piątek – 21 luty

18.00 + za Tadeusza Kruszyńskiego i jego rodziców

Sobota – 22 luty – katedry św. Piotra

18.00 + za Annę i Feliksa oraz zmarłych z rodz. Jezierskich i Kejnichów

Święta Urszula Ledóchowska, 1865-1939

dziewica, zakonnica

Urodziła się w wielodzietnej rodzinie dnia 17 kwietnia 1865 roku w Loosdorf w Austrii. Jej ojciec był kapitanem huzarów i szambelanem cesarskim. Na chrzcie świętym otrzymała imiona Julia Maria. Była rodzoną siostrą bł. Marii Teresy Ledóchowskiej powszechnie nazywanej matką czarnej Afryki, założycielki sióstr klawerianek, beatyfikowanej przez Pawła VI w 1975 roku.